Saldırının Obsidyen Noktası Çemberi

Traducción al idioma turco del comunicado del “Circulo de ataque punta de obsidiana”, tomando la responsabilidad de un paquete-bomba enviado al rector de la UNAM en Abril de 2014.

Traducción a cargo de”Sosyal savas”


Morelia, Michoacán
14 Nisan 2014

Analizin “Obsidyen Noktası” Çemberi

Bir süredir, ITS adlı terörist grupla alakalı Meksika’da cereyan eden bazı durumlar hakkında yazıyoruz; ITS grubunu, eylemlerini olduğu kadar duruşlarını da açıkça desteklediğimiz toplam üç analiz [1] yayınladık. Şimdiye dek, grubun bildirilerini ve eylemlerini rahatça yayan ve altını çizen insanlar olmaya karar verdik, ancak buraya kadar. B izi doğal insanlardan insansı olma noktasına getiren tekno-endüstriyel sistemin şiddetli gelişimi,  uygarlığın ardında bıraktığı aşağılama ve bize dayattığı kayıtsızlık: buna karşı tatmin edici bir yanıt verilmek zorundadır.

Savaşımızla başlayan cümlelerden ve analizlerden vazgeçtik, bizi öldüren ve tüketene karşı savaş, sadece vahşi doğanın veya kendi teknolojisinin çökebileceği yenilmez bir megamakineye karşı savaş. Yaptığımız veya yapmış olduğumuz işlerden zaferler, başarılar veya sonuçlar elde etme peşinde değiliz, biziler ne devrimciyiz, ne platformistiz ne de anarşistiz.

Bizler sadece sisteme karşı çatışmayı keskinleştirmek için daha fazla çatışma peşindeyiz. Bugünden itibaren bizler, Saldırının Obsidyen Noktası Çemberi olmak için “analiz” kelimesini alenen bir kenara koyuyoruz.

Ve bunun ardından, Mart’ın son günlerdinde Meksika Ulusal Özerk Üniversitesi (UNAM) rektörü Dr. José Narro Robles’e gönderilen ekspres kargo paketinin içinde ciddi oranda şarampnel bulunan bir bombalı paketin gönderilmesi eylemini üstleniyoruz. Bununla, bir çoğunuz şunu soracaktır: “Saygıdeğer” Bay Narro’ya neden saldırdınız? … İşte bizim yanıtımız: Narro, uygarlığı ilerletme niyetinde olan, ekonomik kalkınmayı amaçlayan, ilerleme, tekno-endüstriyel sistemin sürdürülmesi ve nihayetinde vahşi doğanın (insan doğasıyla birlikte) yıkımı ve dönüştürülmesi için çalışan ülke içinde veya dışında (UNAM ve ona bağlı kurumlarda üretilen projeler) bilimsel ve teknolojik rpojelerin büyük çoğunluğunu itekleyen insanlardan biridir.

Bizler ilerleme vahşi doğaya karşı muazzam bir saldırı silsilesi olduğu için teknolojik veya endüstriyel sistemin, onun kültürel değerlerinin ve köle toplumunun ilerlemesine şiddetle karşı çıkıyoruz. Bu, nehirlerin, denizlerin ve okyanusların kirletildiği, ormanların katledildiği, türlerin yeryüzünde varoldukları çevrede yok edildiği, Samanyolunun içerisinde veya dışındaki diğer dünyaların bu dünya gibi bozmak için incelendiği, insanoğlunun fizik, karakter ve zihniyetinin makineler tarafından manüple edildiği ve tahakküm altına alındığı, en derin ve karanlık doğal dürtülerin TV’de, radyoda, internette, gazetede, okullarda, işte ve üniversitelerde yürütülen propaganda faaliyetiyle uysallaştırıldığı bir ilerlemedir. Narro, bu sistemin en verimli sözcülerinden birisidir [2], bu yüzden hedefimiz oldular.

9 Kasım 2011’de Cuernavaca, Morelos’ta görevli olan akademik lider, ITS grubu Biyoteknolog Méndez Salinas’ın [3] kafasını patlattıktan sonra, yıllar sonra ITS benzeri başka bir grubun ona saldırabileceğinden asla şüphelenilmemişti. Bu saldırıdan sonra, uygarlığın ve ilerlemeye karşı olduğumuzu okumaktan üzgün ve alınmış olan görkemli kültürün zavallı savunucuları olmuştur. 

Bizi, ‘barbar,’ ‘sersem,’ ‘sıradan,’ vs. olarak tanımlamanızı umursamıyoruz, onların gözlerinde “iyi bir intiba” oluşturmak istemiyoruz, Meksika’nın geleneksel “sosyal savaşçıları” olmak istemiyoruz, olduğumuzu veya olacağımızı iddia etmiyoruz, bizler tekno-endüstriyel sistemin ilerleyişine karşı savaşta olan politik olarak uygunsuz, saygısız bireyciler ve egoist radikalleriz.

Bununla, sisteme saldırma konusuna şüpheli yaklaşan yanlız kurtlara veya yakın gruplara bir çağrı yapıyoruz, artık daha fazla beklemeyin, artık daha fazla bekleme lüksümüz yok, ne yapıyorsak onu yapıyor olsak da, we don’t have the luxury of waiting any longer, it’s true that even though we do what we do, herşeyin teknolojik bir çöp yığınına dönüşeceği kesindir, ancak bu gerçekleşmeden önce, yüzyıllar önce işgalci Avrupalı yabancılara veya yerli yabancılara karşı ateşli avcı-toplayıcı göçebe atalarımızın başlatmış olduğu savaşı sürdürmek için sistemin engellerine şerefle veya zaferle değil, kişisel adanmışlığımızla saldırmaya ve direnmeye karar verdik.

Saldırının Obsidyen Noktası Çemberi
Círculo de Ataque – Punta de Obsidiana.

  1. “ITS’nin sonra bildirisi üzerine” (19 Şubat, 2013). “El fisgón, la prensa y los terroristas” (March 14, 2013). “Bomba Tehdidi: Tüm bu kepazeliğe hızlı bir yanıt” (5 Nisan, 2013).
  2. Bu ülkenin liderlerinin, işadamlarının, akademisyenlerinin, entellektüellerinin ve siyasetçilerinin değişimi ve oluşması için çalışan bir kurum olan “Instituto Aspen México”ya (24 Mart ve 25 Mart 2014) yönelik müdahaleleri bunu daha da netleştirmiştir. Tüm bu toplanmış çöp durağan eleştirileri veya sözlü saldırıları hak etmiyor, sadece patlamaları ve mermileri hak ediyor. O nedenle ilerleme peşinde koşan tüm kümelenmiş kurumları uyarıyoruz: dikkat edin, sıradaki siz olabilirsiniz ve iletişim medyası bu saldırıyı gizlediği için sadece sizin yüzünüzden patlayıcılarımızı geliştirme ve onları potansiyel olarak ölümcül yapma sözü veriyoruz.
  3. Bunun hakkında daha fazlası ITS’nin Yedinci (Şubat 2013) ve Sekizinci ( 18 Şubat 2014) Bildirilerinde ve Röportajlarında (24 Ocak 2014) açıklandı.
Anuncios

Responder

Por favor, inicia sesión con uno de estos métodos para publicar tu comentario:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Cerrar sesión /  Cambiar )

Google+ photo

Estás comentando usando tu cuenta de Google+. Cerrar sesión /  Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Cerrar sesión /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Cerrar sesión /  Cambiar )

w

Conectando a %s